،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲ مهر -اِلأَربِعا ٥ صفر ١٤٤٢ - Wednesday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   حوزه مقالات جوانان
 
 
وقتي يک فرد مصروع تصميم به ازدواج مي گيرد، سؤالات متفاوتي براي وي وجود دارد. از جمله اين كه آيا مي تواند ازدواج كند يا خير؟ آيا بيماري او به فرزندش نيز به ارث مي رسد؟ و... بايد به اين مسأله توجه داشته باشيم كه اگر يك فرد عادي با شرايط طبيعي بچه دار شود، احتمال اين كه فرزندش دچار صرع شود، چقدر است.
 
آسماني بودن حكومت اسلامي پيامبر خدا به دور از پيرايه‌هاي بشر ساخته و پندارهاي نارساي قومي و قبيله‌اي است. از اين رو كهنگي نمي‌پذيرد و پا به پاي طراوت فطرت انساني، تازه مي‌ماند. نمونه‌سازي در اولين دوره حكومت اسلامي با نگاه به ساحت‌هاي فردي و اجتماعي انجام گرفته و ...
 
چيزي به عنوان رابطه بدون تعارض وجود ندارد. تعارض و اختلاف بخشي از زندگي است و به‌عنوان واقعيت هر رابطه‌اي وجود دارد و ضرورتاً بد نيست.در حقيقت، يك رابطه‌اي كه در ظاهر بدون تعارض است، ممكن است ناسالم‌تر از يك رابطه همراه با تعارضات و اختلافات مكرر باشد.
 
همزمان با رشد جسماني و رواني، انتظار جامعه و خانواده نيز از فرد نوجوان يا جوان افزايش مي‌يابد به طوري كه آنها مي‌پذيرند به سبب زندگي اجتماعي، بخشي از تمايلات خود را محدود كنند و در چارچوب هنجارهاي اجتماعي و گروهي قرار گيرند.
 
مدگرایى از جمله پدیده هایى است که با گسترش تجدد در دنیاى ماشینى، آغاز و به نام پویایى و تمدّن معرفى شده است. استفاده از علم و تکنولوژى امرى پسندیده است، ولى لازمه آن، پذیرش الگوهاى مصرفى وارداتى نیست.
 
استفاده از حلقه هم در دوره ازدواج و هم در دوره نامزدی تاریخچه ای بسیار طولانی دارد.قدیمی ترین گزارش از تبادل حلقه ازدواج از مصر باستان به دست آمده كه مربوط به ۴۸۰۰ سال پیش است.
 
دشمن سعى دارد با حذف فرهنگ دينى و اسلامى در جامعه اسلامى و دور كردن جوانان از مفاهيم فرهنگ دينى، سلطه فرهنگى خود را در جامعه گسترش دهد. تهاجم فرهنگى چيزى جز حذف و به ابتذال كشانيدن فرهنگ دينى در جامعه اسلامى عصر غيبت نمى باشد.امروز آنچه در جامعه اسلامى عصر انتظار ضرورت دارد تقويت جبهه فرهنگى است.
 
خيلي ها اعتقاد دارند که عشق فقط يک افسانه است و در دنيايي که آدم ها، حتي وقت کافي براي انجام کارهاي ضروري و شخصي ندارند، آيا هنوز مي شود کساني را پيدا کرد که عاشق کسي باشند؟
 
براي اين که او را هم درگير يک عشق واقعي کنيد و براي نشان دادن حس واقعي آماده اش کنيد، راه هاي زيادي وجود دارد؛ بهتر است قبل از نااميد شدن اين راه ها را امتحان کنيد و بعد در مورد او و ارتباط تان قضاوت کنيد.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 112 113 114 115 116 117 [ 118 ]    
   
ازدواج
رفتارشناسی
ناهنجاری ها
اصول تربیتی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse