،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۸ جمعه ۱۵ آذر -اِجُّمعَة ٨ ربيع الثاني ١٤٤١ - Friday December 2019
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دین و اندیشه
 
 
25 حدیث در مذمت دروغ از فرمایشات پیامبر(ص) و ائمه(ع): 1- دروغ فسق و دروغگو فاسق است. 2- دروغگو ایمان ندارد. 3- دروغ از قماربدتر است. 4- دروغگو دشمن خداست. 5- روي دروغگو سیاه است.
 
اين خطبه را امام حسن(ع) پس از شهادت اميرمؤمنان(ع) ايراد كرد و در آن، برخى از فضايل ايشان را مانند حديث غدير، پرنده بريان شده، پرچم در غزوه خيبر و آن كه جبرئيل در سمت راستش و ميكائيل در سمت چپش بود، ذكر كرد.
 
آیت الله العظمی محمد بهجت فومنی در اواخر سال 1334 ه.ق. در خانواده ای دیندار و تقوا پیشه، در شهر مذهبی فومن واقع دراستان گیلان، چشم به جهان گشود. هنوز 16 ماه از عمرش نگذشته بود که مادرش را از دست داد و از اوان کودکی طعم تلخ یتیمی را چشید .
 
در روایات فراوان، از پیامبر اکرم(ص)نقل شده است که مردی از خاندان او به نام مهدی(ع) قیام خواهد کرد و بنیان ستم را
 
اگر سخاوت به دستتان جاري شد برويد خدا را شكر كنيد كه خدا شما را در شعاع توجه خاص خويش قرار داده است؛ يعني سخاوت شما لطف شما نسبت به ديگران نيست؛ بلكه لطف خداست نسبت به شما و ديگران.
 
بتی که راز جمالش هنوز سر بسته است
 
ننویسید که او نوکر بد عهدی بود
 
خورشيد پنجم: گرامي وارثِ محمودِ احمد فروزان اختري برتر ز انجم امام، حجّتي، درياي علمي امام و حجّت اهل يقيني گشادي بال دانش بر سر ما از آن موجي كه از علم تو برخاست ز درياي تو خيزد موج دانش چشد هركس نم از درياي علمت كدامين حوزه بي ابر تو بارد؟
 
تمایز میان احکام تحلیلی و ترکیبی، نخستین بار توسط ایمانوئل کانت فیلسوف شهیر آلمانی در مقدمه کتاب معروفش نقد عقل محض1 صورت گرفت.2 بعضی از فلاسفه هم چون دکارت و پیروانش، در بحث­های خود، برای تصور، اولویت قائل شده­اند، ...
 
سلام‌هاي آخر نماز از طرف چه كسي صادر مي‌شوند؟ اگر ظاهر امر در نظر گرفته شود، گفته مي شود: اين سلام‌ها از طرف نمازگزاران بيان مي‌شوند امّا در واقع اين سلام‌ها از ناحيه خداوند صادر مي‌شوند،
 
عبدالرحمن بن سالم از پدرش نقل می کند که گفت: از امام صادق، علیه السلام، پرسیدم: آیا مسلمانان غیر از روز جمعه و عید قربان و عید فطر، عید دیگری دارند؟
 
   
اخلاق
ادیان و مذاهب
مهدویت
اهل بیت (ع)
فلسفه و عرفان
احکام اسلامی
قرآنی
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse