،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر -اِسَّبِت ٨ صفر ١٤٤٢ - Saturday September 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   دار القرآن
 
 
طرح نهضت قرآن آموزی تابستان 87 و با عنایت به 17 کلاس آموزشی( روخوانی وروانخوانی ، مفاهیم سطح 1 و پیش دبستانی) كه در طول سال در نظر گرفته شده بود، با فعالیتهای مجدانه کانون قرآن این شهرستان 17 کلاس آموزشی در سطح شهرستان در سطوح مختلف با همکاری مرکز قرآنی مردمی بنت الهدی عنبران برگزار گردید.
 
درک این مطلب که جهان امروز پس از چهارده قرن از فرمایشات نبی اکرم اسلام به این باور علمی رسیده است که جنین در رحم مادر نیز توانایی یادگیری دارد اهمیت آموزش از کودکی را به روشنی بیان می دارد، لذا این مهم، بذری که در کودکی در نهاد فرزندان خود می کاریم همانی است که در آینده درو خواهیم کرد.
 
این دوره طی 24 جلسه طبق کتاب تفسیر نمونه مجلد 23 و 24 آموزش داده خواهد شد و در پایان آزمون کتبی بعمل خواهد آمد و به تمامی قبول شدگان ، گواهی پایان دوره ارائه خواهد شد.
 
با توجه به اینکه نظارت، هدایت و حمایت نسبت به فعالیت های قرآنی نهادهای مردمی طی سالهای گذشته و حال به عنوان راهبرد اصلی سازمان در روند اجرای نهضت قرآن آموزی کشور بوده و برنامه های آتی این سازمان در راستای ساماندهی مشارکت های مردمی در فعالیت های قرآن نیز بر همین اساس طراحی و تدوین می گردد.
 
راه راست همان توحید الهی است كه پایه تفكر انسان در حوزه نظر و عمل است و اولین دعوت پیامبر اسلام (ص) نیز توحید بود كه كافران قریش نمی پذیرفتند و قرآن فرو فرستاده خدای عزیز و رحیم است تا تو بیم دهی و بترسانی ملت را به آنچه كه پدرانشان انذار داده نشده بودند
 
به اعتقاد بسياري از صاحب نظران و انديشمندان، انسان موجودي «مدني بالطبع» است. اين گرايش فطري در انسان اقتضا مي كند كه اولاً در جامعه نظم، مقررات، قوانين و در نهايت حكومتي شكل گيرد تا در پرتو آن احاد جامعه بتوانند به حق و حقوق خود نايل گرديده و كسي نتواند به راحتي به حقوق آنان تجاوز نمايد.
 
پس ندايي بر مي خيزد که "سلام بر شما اي بهشتيان" ، نظر لطف خداوند چنان بهشتيان را مجذوب مي کند که از همه چيز جز او غافل مي شوند ، و همه نعمتهاي بهشتي را در آن حال به دست فراموشي مي سپارند
 
قرآن كتاب هدایت و روشنگری است و نهج‌البلاغه نیز تالی تلو قرآن كریم می‌باشد. محتوای این گوهر گرانبها، همواره به دنبال یك هدف مشترك می‌باشند. مطالب و موضوعاتی كه در قرآن و نهج البلاغه به طور مساوی و با یك مضمون بیان شده است.
 
براي تفسير باطن به باطن دو بال نيرومند لازم است: يكي«عرفان قلبي»، يعني علم حضوري و ديگري سنّت معصومين(ع) كه ناظر به معارف دروني و باطن قرآن است؛ زيرا تار و پود ريسمان كشيده شده‌ي الهي كه از يك جهت«ثَقَلِ وَحْي» نام دارد و از جهت ديگر«ثَقَلِ ولايت» ناميده مي ‌شود، همگي به هم مرتبط و متناسب است.
 
با حضور قاريان برجسته و ممتاز بين‌المللي استان، كرسي تلاوت قرآن در اردبيل برگزار شد.
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 172 173 174 175 176 [ 177 ]      
   
خبر های قرآنی
مقالات قرآنی
دوره های آموزشی
عملکرد های سالانه دارالقرآن
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse