،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد -اِلأَحَّد ١٩ ذو الحجه ١٤٤١ - Sunday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   سخنرانی و مصاحبه ها
 
 
امشب شب سوم قدر است شب سوم اختصاص دارد به صاحب شب قدر . مخصوص آن بزرگواری است که المنزل علیه الملائکة و الروح . و آن بزرگوارعبارت است از حضرت صاحب العصر و‌الزمان. عرض شد که علی - علیه السلام - فقط از آنِ مسلمانها نیست ، علی از آن بشریت است علی از آن ابدیت است ، افکار علی ، جاودانه است.
 
در روز 22 بهمن، آنهايي كه بايد متوجه شوند ملت ايران از لحاظ عزم و اراده و دلبستگي به انقلاب در چه روحيه و وضعيتي قرار دارند، متوجه خواهند شد و به همين علت حضور در راهپيمايي 22 بهمن بسيار مهم است.
 
اسلام نه دعوتش به خصوص معنويات است و نه دعوتش به خصوص ماديات است، هر دو را دارد، يعنى اسلام و قرآن كريم آمده‏اند كه انسان را به همه ابعادى كه انسان دارد بسازند.
 
موضوع بحث ما این بود که شجاعت علی و فداکاری و ایثار علی و شمشیر علی و تلاش علی ، در عالم اسلام چه کرد ؟ شب گذشته مقداری در مورد شجاعت حضرت علی بحث کردیم که محصولی از قدرت روحی آقا رسول الله بود .
 
به نظر من آنقدر نكات آموزنده و تربيتى‏اى كه در مشى عملى و رفتارهاى سياسى، عبادى، اجتماعى، و خانوادگى حضرت امام وجود دارد كه ما را به هدفهاى تربيتى مورد نظر امام و فهم شيوه‏هاى تربيتى او راهنمائى مى‏كند بمراتب بيشتر و مؤثرتر از آنچيزى است كه در گفته‏ها و نوشته‏هاى ايشان هست.
 
امیرالمؤمنين ـ علیه السلام ـ متعلق به ابدیت است ، متعلق به بشریت است . اصولی که امیرالمؤمنين ـ علیه السلام ـ بواسطه آنها حکومت داری کرد جاودانه است وکهنه شدنی نیست واین اصول ، گمشده بشریت است ، این اصول، اصول نهایی و ابدی است .
 
از مهم ترین بحث ها در مورد حضرت علی ، ایثار و فداکاری حضرت در حفظ دین است . آن زحماتی که حضرت کشیدند ، آن شجاعت هایی که حضرت به خرج دادند ، آن درد ورنج و زحمت هایی که حضرت دیدند ، به حدی بود که حضرت می فرمودند : قریش برای من حتی یک روز راحت هم نگذاشته است .
 
حضرت امير المؤمنين ـ عليه السلام ـ از آن بشريت است. حضرت علي ـ عليه السلام ـ از آن ابديت است اصول حضرت امير المومنين گم شده بشريت است. فرمايشات حضرت علي، گم شده هميشگي بشريت است. سيره حضرت اميرالمومنين تجسم عالي ترين آرزوهاي بشري است.
 
من فراموش نميكنم آن روزهائى كه هنوز ملت ايران شهد پيروزى را نچشيده بود؛ مردم شهرهاى مختلف اين كشور هر كدام به قدر توانائى‏شان، به قدر همتشان براى به سرانجام رساندن اين حركت عظيم كارى ميكردند، من آمدم يزد. وضعيتى كه در شهر يزد من ديدم، براى من شگفت‏آور بود.
 
اولاً يزد يك منطقه‏ى نخبه‏خيز است و نخبگان اين منطقه و اين استان و اين شهر، حقاً و انصافاً به نسبت، خيلى بيشتر از نخبگان بسيارى از مناطق ديگر كشورند؛ اين يك. دوم اينكه آن صفا و صميميتى كه ما در يزدى‏ها سراغ داشتيم از دوران جوانى و نوجوانى تا امروز، بر اين جلسه هم همين فضاى صميميت حاكم بود.
 
آنچه ملت ما در طول دهها سال قبل از انقلاب، بلكه پيش از آن به آن دچار بود، نبودن اين دو عامل بود: يكى نبودن احساس مسئوليت در ميان دولتمردان، كه دولتمردان در قبال آحاد مردم، هيچ احساس مسئوليتى نداشتند؛ رؤساى كشور، كشور را ملك خودشان مي دانستند .
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی [ 352 ] 353 354 355 356         مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse