،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود       ،کاربران گرامی تبیان : ضمن عذرخواهی، به علت طراحی سایت جدید پس از مدت کوتاهی در خدمتتان خواهیم بود            
   ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد -اِلأَحَّد ١٩ ذو الحجه ١٤٤١ - Sunday August 2020
نقشه وب سایت   تماس با ما  جستجو در وب سایت  ورود به صفحه اصلی
صفحه اصلی   سخنرانی و مصاحبه ها
 
 
آنچه ملت ما در طول دهها سال قبل از انقلاب، بلكه پيش از آن به آن دچار بود، نبودن اين دو عامل بود: يكى نبودن احساس مسئوليت در ميان دولتمردان، كه دولتمردان در قبال آحاد مردم، هيچ احساس مسئوليتى نداشتند؛ رؤساى كشور، كشور را ملك خودشان مي دانستند .
 
من ديروز در اجتماع عمومى مردم راجع به اعتماد به نفس مطالبى گفتم. مخاطب اصلى و اولى شمائيد. آنى كه ما به شدت نيازمند اعتماد به نفس او هستيم، قشر جوان ماست؛ بخصوص قشر جوان اهل علم و فرزانه و بالقوه اداره كننده‏ى بخشى از آينده‏ى اين كشور؛ چه اداره كننده‏ى علمى، چه سياسى، چه عملى و اجرائى.
 
آنهائی که ذوی الحقوق جامعه اند ، آنهائی که در پیشرفت جامعه در ابعاد مختلف تأثیر دارند و آنهائی که کبر سنی دارند ، همه و همه بزرگ جامعه محسوب می شوند و بایستی مورد احترام واقع شوند .
 
یکی از مهمترین مبحث در شخصیت حضرت امام حسن ـ علیه السلام ـ مسأله صلح حضرت است که نیازمند مباحث مفصلی است. یک جوان شیعی باید از اساس این صلح، اطلاع داشته باشد. چرا حضرت می فرماید: «لو لا ما فعلت لکان امر عظیم» ؟ چرا حضرت می فرماید: اگر من صلح نمی‌کردم روی زمین یک مسلمان هم باقی نمی ماند؟
 
برادران و خواهران عزيز! مسئله‏ى غدير از چند جهت قابل توجه و اهتمام است. نبايد تصور كرد كه عيد غدير يك عيدى مثل بقيه‏ اعياد است. اگرچه جنبه نمادين و معنا و مضمون در همه‏ اعياد اسلامى هست، ولى نه به اندازه‏اى كه در عيد غدير اين معنا وجود دارد
 
آقا رسول الله ـ صلی الله علیه و اله و سلم ـ به حضرت امام حسن ـ علیه السلام ـ فرمودند : «اشبهت خَلقی و خُلقی » ( بحار الانوار ج 43 ص294). همان اخلاقی که خداوند در وصف آن می‌فرماید : « إنّک لَعَلیَ خُلُقٍ عَظیمٍ » ، همان خُلق عظیم در وجود مبارک آقا امام حسن ـ علیه السلام ـ جمع شده است .
 
در همه حال شعار ما قطع ايادى اجانب راست و چپ از كشور است زيرا رشد و استقلال و آزادى با وجود دخالت اجنبى از هر جنس و مسلك و مكتب، در هر امرى از امور كشور، اعم از سياسى و فرهنگى، اقتصادى و نظامى خواب و خيالى بيش نيست.
 
دین اسلام دین حرمت و احترام و ادب است . دین نسبت به ذوی الحقوق جامعه و آنها ئی که حیات سالم تربیتی و علمی جامعه بسته به وجود آنهاست و جامعه از جهات مختلف مدیون آنهاست حفظ حرمت را لازم می‌داند .
 
یکی از اصول اخلاق اجتماعی این است که در جامعه بایستی بزرگتر حرمت داشته باشد ، ارزش او حفظ شده و شأن او شکسته نشود .
 
يكي از مهم ترين اصول اخلاق اجتماعی تکریم ، تعظیم و احترام به تمام افراد جامعه است مخصوصاً آنهائی که ذوی الحقوق اند ، آنهائی که به انحاء مختلف در جامعه تأثیر دارند.
 
یکی از اصیل ترین قواعد رفتار اجتماعی این است که در جامعه حرمت بزرگتر بایستی حفظ شود . آنهائی که در جامعه به انحاء مختلف ذوی الحقوق و تأثیر گذارند و در تعیین مسیر حرکت جامعه دخیل اند . جامعه بایستی فرهنگی داشته باشد که نسبت به اینها خاضع باشد و در جایگاه اصلی خودشان قرار دهد .
 
مشاهده اولین صفحه مشاهده صفحه قبلی 352 [ 353 ] 354 355 356         مشاهده صفحه بعدی مشاهده صفحه آخر
   
مدیر کل
ریاست سازمان
حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)
حضرت امام خمینی (ره)
مصاحبه عمومي
سخنرانيها
 
 
صفحه اصلی | اخبار و رویداد ها | مجموعه مطالب | اردبیل شناسی | صدرا | مسابقات | تماس با ما
Copyright 2009 Tebyan Branch Of Ardebil Province. All rights reserved.
Web Design : WebHouse